Progresul Palanca a obtinut al doilea rezultat pozitiv in Turul Ligii a IV-a, in deplasare la meciul impotriva CS Construct Bol. Deal. A fost un meci usor pentru echipa nostra care ar fi putut sa marcheze mai multe goluri in poarta adversa daca s-ar fi concentrat mai mult asupra jocului.

Cu 5 minute inantea pauzei a avut loc un incident mai putin dorit. In urma unei clipe de nebunie, dupa ce a faultat de cartonas rosu fundasul cu numarul 6 al Progresului Palanca, jucatorul advers a sarit cu picioarele pe capul jucatorului nostru, fapt ce a rezultat prin ranirea acestuia si creearea unei rani deschise deasupra ochiului stang. Putin a lipsit ca totul sa degenereze intr-o bataie generala. In cele din urma conflictul a fost calmat cu greu de arbitri si chiar de ai nostri, pentru ca pana la urma fotbalul se joaca pe teren, pe goluri, si nu pe lovituri de pumn sau de picior. Jucatorul nostru a fost transportat la cel mai apropiat spital unde a primit ingrijiri medicale corespunzatoare.

Scorul la pauza a fost de 0-2, urmand ca in a doua repriza ai nostri sa mai puncteze inca de doua ori, iar scorul la final a fost de 0-4. Mai jos puteti vedea cateva imagini de la meci, rana deschisa a jucatorului nostru, cat si pe agresor.